ULTRA-POWER100W Portable Power Station UP-T102
R2,999.00
2 in stock
EAN: 6009708438713 SKU: UP-T102 Category:
Description
Dimensions(LxWxH): 260x118x125mm
Weight: 1.8KG
Lithium Ion Battery
Wave Type: Modified Sine Wave
Package includes:
1 x Portable Power Supply
1 X 15V/2A Power Adapter
1 x Car Charger
1 x Cigarette Lighter Adapter
1 x User Manual
Input: DC15V/2A
Solar Panel Charging: 35-40W,18-22V
USB Output: 1 x USB 5V/2.1A Max
1 x TYPE-C: 5-9V/2A Qualcomm Quick Charge 3.0 ,PD2.0
1 x USB: 5-9V/2A Qualcomm Quick Charge 3.0
DC Output: 2 x 5.5 x 2.1mm 9-12.5V/10A(15A Max)
AC Output: 100W (Peak:150W)
Bulb Type: 5W Ultra bright LED light With SOS/ Blink mode
Power Indicator: LED
Operation Temperature: -10℃ – 40℃